У уторак, 20. јула 2021. године, уочи празника Светог великомученика Прокопија, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је празнично вечерње богослужење и предводио свечану Литију у Прокупљу.

Епископу је саслуживало мноштво свештенства топличког краја, уз присуство градоначелника Г. Милана Аранђеловића, представника јавних и културних институција Града Прокупља, представника Војске Србије и припадника Министарства Унутрашњих Послова, хора цркве Светог Прокопија и великог броја верног народа.

По завршетку вечерње, уследила је свечана Литија улицама града, коју су красила и дечица из Културно-уметничког друштва.

На крају свечане Литије у порти храма Преосвећени Владика присутнима се обратио пастирским словом говорећи о Светом Прокопију.

У наставку вечери одржана је и академија поводом градске славе. Преосвећени Владика и Господин Аранђеловић заједно су уручили плакете и захвалнице заслужним грађанима и пријатељима града.