У петак, 21. јула 2023. године, на дан празника Светог Великомученика Прокопија, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у древном прокупачком храму.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Гаврило, игуман манастира Ђурђеви Ступови, протосинђел Мардарије (Ковачевић), настојатељ погановске свете обитељи, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, јеромонах Јефрем (Шекарић), настојатељ светоархангелског манастира у Конџељу, протонамесник Милан Драговић, парох при храму Светог Саве у Њујорку, јеромонах Симеон (Гавриловић), настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији, ђакон Никола Ераковић и ђакон Никола Милосављевић.

На самом почетку, Преосвећени Владика је у чин чтеца рукопроизвео Милоша Гашевића, теолога из Прокупља.

Лађа храма, као и храмовна порта били су испуњени мноштвом верних, који су у великом броју и приступили Светој Чаши, узевши тако пуно учешће у литургијској прослави Светог Великомученика Прокопија, и сјединивши се са Христом, за кога је овај древни светитељ и пострадао.

Након заамвоне молитве, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе.

По окончању Свете Литургије, трудом братства храма и овогодишњег домаћина црквене славе, уприличена је пригодна трпеза љубави.