DrsovacaБлагослов Светога града Јерусалима и Свети Огањ стигао је и у Цркви Свете Петке у Доњој Расовачи на дан Васкрсења Господњег. По благослову Преосвећеног Епископа нишког Г.Г. Јована у навечерје Празника преузели смо Благодатни Огањ у Цркви Светога Цара Константина и Царице Јелене у Нишу. Сва кандила и све свеће упалили смо Њиме пред почетак Службе. Уневши плаштаницу у Свети олтар кренули смо у опход око Цркве са Светим Јеванђељем, крстом, барјацима и упаљеним свећама, док су звона непрестано звонила. Свету Литургију служио је пречасни протонамесник Александар Стојиљковић. За певницом су појли вероучитељ Радован Цветановић и Хаџи Слободан Петровић са дечијим црквеним хорићем, који су за празник били обучени у народним ношњама. Након прочитане Васкршње посланице верници су се причестили Светим Тајнама Христовим, затим смо осветили Васкршња јаја. По завршетку Свете Литургије дечији црквени хор Цркве Свете Петке у Доњој Расовачи испред Храма отпевао је неколико васкршњих песмица на радост свих присутних. Уследила су такмичења за најлепше и најјаче јаје, а најбољи такмичари награђени су дипломама и прикладним књигама. Са воштаницама у рукама које су гореле Благодатним Огњем верни народ кренуо је својим домовима да донесе благодат Васкрслога Господа.