svNikolaRecicaНа дан Преноса Моштију Светог Оца Николаја Мирликијског, у истоименом Храму у Речици, надомак Житорађе прослављена је црквена слава. Прослава је почела Светом Литургијом у 0800 сати којом је началствовао надлежни парох, високопречасни протојереј Хаџи Трајко Стојковић, уз саслуживање високопречасног протојереја Ђукана Оровића, високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковвића и пречасног протонамесника Александра Стојиљковића. Молитвено учешће узели су и мештани, као и верници из суседних села. Велику част својим учешћем и примером ревности, љубави и вере учинио нам је ктитор овога Светога Храма Господин Добривоје Милић из Речице. Отац Трајко је поучио вернике о животу и чудима Светог Оца Николаја. По завршетку Свете Литургије пререзан је славски колач. Овогодишњи колачар био је Борисав Илић из Речице који је са својом породицом припремио трпезу љубави за све присутне. Након тога наступило је дружење у благодатној природи уз пој славуја и дечије звуке.