DSC 0029У недељу 28. јуна 2020. године на празник Видовдан, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсениjе служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Конџељ.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: свештеници из топличког и косаничког намесништва, настојатељи манастира Св. Николе у Куршумлији, Св. Ђорђа у Ајдановцу и настојатељ kонџељске обитељи.

После заамвоне молитве Његово Преосвештенство служио је парастос свим пострадалим војсковођама, војницима и свима који су своје животе положили бранећи веру и отаџбину од Косовског боја дo данашњих дана.

Након Свете Литургије у порти манастира био је одржан Видовдански Сабор, на коме су подељене захвалнице заслужним грађанима толпичког краја, након тога уследио је културно-уметнички програм.