BojnikJeleosvecenje

„Болује ли ко међу вама? Нека дозове презвитере црквене, и нека се моле над њим, помазавши га уљем у име Господње. И молитва вјере ће спасти болесника, и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се“. (Јак 5, 14-15)
Уочи Петровдана обави се Света тајна Јелеосвећења у новој цркви Светог Николе у Бојнику. Свештенство јабланичког намесништва у посту обавља ову Свету тајну увек у другој парохији. Како је народу овога краја било веома потребно овакво заједничко дело то и беше разлог молитвеног сабрања на овом месту. После молитава и помазивања светим јелејем упућена је реч поуке и подршке овом намученом народу жедном речи Божије. Охрабрени присуством поприличног броја људи за наше услове, потстакнути смо на нове мисионарске подухвате у овој парохији.

Архијерејско намесништво јабланичко