Празник Крштења Господа Исуса Христа је један од два дана у години када највећи број људи дође у храм Св. Николе у Алексинцу.
Небитни су временски услови и то да ли је у питању радни дан или викенд.
BogojavljenjeAleksinacЉуди овог краја имају веома развијено поштовање према Богојављенској води. Чак и они са најслабијом вером и највећом сумњом без колебања доносе одлуку да за овај дан дођу и захвате освећену воду и приме благослов Цркве. Неки "преподобни" верници би рекли да је то сујеверје и да разлози за узимање воде код многих нису они изворни који би требало да буду. Многи од оних верника који иначе не долазе немо прођу поред свештеника, без одговора на поздрав "Бог се јави". Јесте знати отпоздрав елементарна ствар али није најбитнија.
Битан је њихов долазак у цркву и то ће бити одличан темељ за изградњу будућих литургијски свесних и одговорних хришћана.

Нама остаје да се за све њих молимо, и надамо да ће убудуће бити више од та два дана у години када толики број људи дође у цркву и да захваљујемо Господу за веру наших парохијана.