У  четвртак, 10. јуна 2021. године на празник Вазнесења Господа Исуса Христа, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном данашњем Господњем празнику у Белој Паланци.

Преосвећеном Владики на овом Евхаристијском сабрању саслуживали су протосинђел Нектарије Ђурић, протојереј Драгиша Јовановић, јереј Славиша Смиљић, јереј Ненад Стојановић, јереј Иван Јанковић, ђакон Ђорђе Филиповић, јерођакон Роман Виларет и ђакон Предраг Пиперски.

Након читања Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је беседом поучио верни народ о празнику.

Кроз Белу Паланку је потом кренула величанствена литија која је завршена у порти храма, где су освећени славски дарови и преломљен славски колач.

Улице Беле Паланке, древне Епархије ремезијанске, биле су данас током литије испуњене бројним народом који је прославио Вазнесење Господње.