10092020У четвртак 10. септембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније заједно са градоначелницом Ниша госпођом Драганом Сотировски обишао је грађевинске радове на храму Светог Василија Осторшког који се гради у насељу Дуваништу. Том приликом Преосвећени владика Арсеније упутио је градоначелницу у досадашње активности у вези са изградњом храма, као и са плановима за наставак радова.

Пре месец дана је потписан уговор између града Ниша и извођача радова о завршетку радова и унутрашњем уређењу храма. Уз досадашње усрдно залагање и помоћ града храм Св. Василија Острошког постао је један од најлепших храмова Епархије нишке. Истрајавајући у намери да се заједнички труд Епархије и Града настави у истом маниру и плодотворној сарадњи, радови на храму се настављају према договореном распореду. Уз Божију помоћ благоверни народ Ниша и околине може се надати скором завршетку и освећењем овог бисера византијске архитектуре у Граду цара Константина.

Ово је прва посета госпође Сотировски од када је изабрана за градоначелницу града Ниша.