У уторак, 28. септембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму.

На почетку службе освећени су антиминси, на којима ће се од сада служити Света Литургија у храмовима Архијерејског намесништва пиротског и белопаланачког. Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина храма Силаска Светога Духа, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Лазар Радуловић, Архијерејски намесник белопаланачки, протођакон Ђорђе Филиповић, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Ераковић.

По завршетку Свете Евхаристије, подручном свештенству су подељени новоосвећени антиминси.