У недељу, 10. октобра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први нишки, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи нишки, протојереј Владица Савић, парох пети нишки, протођакон Стеван Кричка и протођакон Ђорђе Филиповић. За певницом су појали нишки вероучитељи, док је храм био испуњен верним народом, нарочито децом, ученицима основних и средњих школа. Присутни су, такође, били и градоначелница Ниша Драгана Сотировски, ректор Универзитета Драган Антић, декани Универзитета, начелник Школске управе Предраг Нешовић, као и директори основних и средњих школа Града Ниша.

На ученике и студенте су, поводом почетка школске и академске године, молитвено призвани дарови Духа Светога, које ће се трудити да умноже како кроз рад у школи, тако и изван ње, прикладно поучени причом о талантима из данашње јеванђељске перикопе. По прочитаном Јеванђељу, Његово Преосвештенство се обратио пригодном беседом окупљенима на данашњем свештеном сабрању.

На крају Свете Литургије, Преосвећени Владика је уручио грамату госпођи Душанки Роглић, власници фирме „Корали д.о.о“ из Краљева, за показану љубав и великодушну и несебичну помоћ пружену нишком Саборном храму.