IMG 4b1ee5ab2459c93652a4a63d2b9fdb46 V

У организацији туристичке организације Лебане и основних и средњих школа из Лебана. Одржана је трећа по реду свечана академија на локалитету царичиног града - Јустинијане приме код
Лебана у суорганизацији Црквених општина Житорађе и ЦО Лебана.

Црквени хор ,,Бисери" из Житорађе је у току програма отпевао ,,иже херувими" , ,,достојно јест" и ,,Јединородни Сине" коју је написао управо Цар Јустинијан.

Након академије су ђаци гимназије као водичили спровели децу и госте, показали и објаснили колико су могли и умели о самом граду који је стар скоро 1500 година.

На врху брда, у центру локалитета на самом акропољу у епископској базилици хор ,,бисери" је отпевао још неколико родољубивих песама, а старешина храма у Лебану - јереј Филип Стевановић је деци рекао о значају Цара Јустинијана за нашу веру, историју и за лебански крај.