ХРАМОВНА СЛАВА У БАБУШНИЦИ

У недељу пету по Пасхи, коју називамо и Недеља жене Самарјанке, 22. маја 2022. године, када прослављамо и празник преноса моштију Светог Оца Николаја Мирликијског Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у Бабушници, у храму који овога дана прославља свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Славиша Смиљић, парох први нишкобањски, јереј Лазар Радуловић, Архијерејски намесник белопаланачки, протођакон Стеван Кричка и ђакон Никола Ераковић. Благољепију Свете Евхаристије допринело је појање хора ученика нишке Богословије, под вођством протођакона Ђорђа Филиповића. Храм је био испуњен верним народом, који је у великом броју приступио Светој Чаши.

По заамвоној молитви уследила је свечана литија, која је прошла главним улицама Бабушнице уз музику војног оркестра и појање ученика нишке Богословије. Иначе, ово је прва литија у овом месту након Другог светског рата.

Након завршене литије, Преосвећени Владика је у порти храма осветио славске дарове и пререзао славски колач. На крају, истакнутим добротворима ове светиње су, руком Његовог Преосвештенства, додељене посебне захвалнице.

October 2022