HBSKСа благословом Епископа рашко-призренског Г. Г. Теодосија Нишка црквено певачка дружина "Бранко" је прве недеље поста посетила Сремске Карловце где је учествовала на фестивалу посвећену Корнелију Станковићу. У недељу православља хор је певао на Литургији у Саборној цркви у Сремским Карловцима и после тога посетио Патријаршијски музеј. У поподневним часовима хор се успео на брдо Стражилово где је обавио помен песнику Бранку Радичевићу чије име већ скоро 130 година без престанка носи. Поподне се хор придружио литији и дочекао мошти преподобне мајке Ангелине која је после 500 година поново походила Сремске Карловце. Литију је предводио Његово Преосвештенство Епископ сремски Г. Г. Василије. Увече је хор наступао на свечаној академији у сали славне карловачке гимназије. Том приликом је свечану беседу изговорио академик Матија Бећковић а сабрање благословио надлежни Епископ. Наступ хора је публика испратила стајаћим овацијама. Управа и чланови хора су Богу благодарни што су после 114 година опет посетили Сремске Карловце и гроб Бранка Радићевића. На Петровдан 1902. год. хор је походио Сремске Карловце и певао литургију на којој је присуствивао Патријарх Георгије Бранковић.