prednja korica page 001Нови број гласила за хришћанску просвету и културу ''Глас Епархије нишке'' изашао је из штампе. ''Глас'' је најстарији епархијски часопис у Српској православној цркви, а први број прве серије објављен је далеке 1899. године. Овај, шести број пете серије објављен је са благословом Његовог преосвештенства епископа рашко-призренског г. Теодосија, администратора Епархије нишке. Издавач је, као и у претходним серијама, Епархија нишка, а нови број уредила је новооснована Медијско-информативна и мисионарска служба ''Глас'' Епархијског управног одбора Епархије нишке, на челу са уредником ове службе, др Ивицом Живковићем. Лектуру овог броја извршила је Милена Мишић Филиповић, а послове дизајна и компјутерске обраде Срђан Павловић. Часопис излази једном годишње, а овај број састављен је у штампарији ''Пунта'' у Нишу.

sadrzaj page 001