У суботу, 5. марта 2022. године, у великој сали Светосавског дома у порти нишког Саборног храма Силаска Светог Духа на Апостоле, одржана је промоција књиге ванредног професора при катедри за Историју Српске Цркве на Православном богословском факултету Универзитета у Београду, др Владислава Пузовића, под називом "Путевима српске црквене историје. Научно наслеђе проте Стевана Димитријевића".

Уводно слово одржао је протођакон Далибор Мидић, управник Музеја црквених старина Епархије нишке, а поред аутора књиге говорили су и остали чланови делегације, декан факултета, проф. др Зоран Ранковић, као и доцент при катедри за Општу историју Цркве, др Ивица Чаировић.

Пред публиком испуњеном салом Светосавског дома, представљен је велики значај проте Димитријевића за историју Српске Православне Цркве, човека који је својим неуморним радом оставио дубок траг у науци, завредевши велико поштовање од потоњих генерација.