У уторак, 9. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније, у пратњи координатора Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", протонамесника Синише Никитовића, састао се у нишкој Градској кући са градоначелницом Града Ниша Драганом Сотировски, заменицом градоначелнице Душицом Давидовић, као и представницима Хуманитарне организације "Наши Срби" из Чикага, господином Зораном и госпођом Мирјаном Гушић.

Састанак је био врло конструктиван, а разматрана је трилатерална сарадња Града Ниша, Православне Епархије нишке и организације "Наши Срби" по питању изградње кућа за децу која, по напуштању хранитељске породице, немају свој кров над главом. Све стране су изразиле жељу да учествују у једном овако великом подухвату, чија реализација предстоји у наредном периоду.