У петак, 26. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније, у пратњи протонамесника Синише Никитовића, координатора Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", посетио је Универзитетски Клинички центар Ниш.

Повод посете овој здравственој установи било је потписивање уговора о реализацији пројекта "Православни волонтери у здравству", који је продукт сарадње Епархије нишке и нишког Клиничког центра. Уговор су потписали Преосвећени Владика и проф. др Зоран Перишић, директор Клиничког центра Ниш, као представници двеју страна.

Овим уговором регулисани су статус и опсег делатности хуманих волонтера, који ће својим несебичним залагањем допринети олакшању рада здравствених службеника, а последично и побољшању неге пацијената. За координатора волонтерске службе при Универзитетском Клиничком центру Ниш постављен је др Александар Николић, анестезиолог.

До сада се за ово човекољубиво прегнуће пријавило преко двадесет волонтера, а Православна Епархија нишка и Клинички центар Ниш још једном позивају све заинтересоване да узму учешћа у овом племенитом делу, како би, носећи бремена један другога, по речима Светог Апостола Павла, испунили закон Христов (Гал. 6,2).