У суботу, 19. фебруара 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Суково, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, Архијерејски заменик и старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Иван Цветковић, старешина храма Свете Петке у Нишу, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник други нишки, протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО-а, јереј Владе Капларевић, благајник Епархије нишке, протођакон Стеван Кричка, управник Централног магацина Епархије нишке и протођакон Ђорђе Филиповић, секретар Епископа.

Након заамвоне молитве, Преосвећени Владика прочитао је молитву за успешан и плодоносан рад седнице Епархијског Савета, а потом је освећеном водом покропио чланове Савета.

У просторијама Светосавског дома отпочео је радни део седнице Епархијског Савета, под председавањем Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Арсенија.

Његово Преосвештенство је поздравио све присутне чланове Савета, пожелевши свима плодотворан рад седнице.

Утврдивши присутност чланова Савета на седници и упознавши све присутне са дневним редом, Његово Преосвештенство је дао реч протојереју Дејану Арсићу, секретару ЕУО-а који је прочитао записник са претходне седнице Савета и извештај о раду Епархијског управног одбора Православне Епархије нишке.

Услед одласка у пензију протојереја-ставрофора Зорана Стојановића, бившег Архијерејског намесника власотиначког, изабран је нови члан Савета ЕУО Епархије нишке. На упражњено место постављен је протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки.

Поред финансијских података, везаних за рад ЕУО-а, црквених општина и магацина, изнет је и извештај о раду службе за газдовање шумама Епархије нишке, архивске службе, правне службе, извештај о раду Музеја црквених старина, канцеларије за верску наставу, Радија Глас, издаваштву Епархије и осталог. Такође, говорило се и о мисијској и харитативној делатности.

Напослетку је усвојен завршни рачун ЕУО-а за 2021. и предлог буџета за 2022. годину.

Након успешно завршене седнице, чланови Савета посетили су Музеј црквених старина Епархије нишке, после чега је уследила трпеза љубави.