У недељу, 19. фебруара 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архимандрит Рафаило (Голушин), игуман манастира Височка Ржана, схиархимандрит Серафим Бит-Хариби из Грузије, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, Архијерејски заменик и старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Јован Илић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник други нишки, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, протојереј Никола Пешић, Архијерејски намесник власотиначки, јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, протојереј Иван Цветковић, старешина храма Свете Петке у Нишу, јереј Лазар Радуловић, Архијерејски намесник белопаланачки протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО-а, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи при Саборном храму, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС-а Епархије нишке „Добри Самарјанин“, протојереј Владица Савић, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, протођакон Ђорђе Филиповић, протођакон Стеван Кричка, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Ераковић.

Након заамвоне молитве, Преосвећени Владика прочитао је молитву за успешан рад седнице Епархијског Савета, покропивши потом чланове Савета освећеном водом.

По окончању евхаристијског сабрања, у просторијама Светосавског дома отпочео је радни део седнице Епархијског Савета, под председавањем Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.

Преосвећени Владика је поздравио све присутне чланове Савета, пожелевши свима плодотворан рад седнице.

Утврдивши присутност чланова Савета на седници и упознавши све присутне са дневним редом, Његово Преосвештенство је дао реч протојереју Дејану Арсићу, секретару ЕУО-а који је прочитао записник са претходне седнице Савета и извештај о раду Епархијског управног одбора Православне Епархије нишке.

Поред финансијских података, везаних за рад ЕУО-а, црквених општина и магацина, изнет је и извештај о раду службе за газдовање шумама Епархије нишке, архивске службе, правне службе, извештај о раду Музеја црквених старина, канцеларије за верску наставу, Радија Глас, издаваштву Епархије и осталог. Такође, говорило се и о мисијској и харитативној делатности.
Нарочита пажња у том смислу поклоњена је одлуци о оснивању Верског добротворног старатељства Епархије нишке „Добри Самарјанин“, који је званично почео са радом 1. јуна 2022. године. Протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС-а, упознао је присутне чланове Савета са појединостима везаним за оснивање и деловање ове хуманитарне организације, као и њеним досадашњим резултатима.

Напослетку је усвојен завршни рачун ЕУО-а за 2022. и предлог буџета за 2023. годину.

Након успешно завршене седнице уследила је пригодна трпеза љубави.