80У петак друге седмице Великог поста Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован је посетио Алексинац у којем се сабрало свештенсво Архијерејског намесништва алексиначког и у храму Светог Николаја служио Литургију Пређеосвећених дарова. Један број свештенства саслуживао је Епископу док су остали узели учешћа у богослужењу певајићи за певницама. После Свете Литургије Епископ се обратио сабраном свештенству и верном народу архипастирком беседом. Потом је слово поуке свештенству одржао Архимандрит Дионисије, духовник манастира Липовца. После тога су свештеници приступили Светој Тајни исповести.

По завршеној исповести у просторијама ЦО Алексинац одржан је братски састанак свештенства Архијерејског намесништва алексиначког. Сабрање је отворио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован, а затим је Архијерејски намесник алексиначки, Протојереј-ставрофор Љубиша Недељковић поднео извештај о стању и проблемима у том намесништву. После њега је јереј Иван Милeновић изнео реферат на тему “Проблем мисионарствa у данашњем времену”. Затим је уследила дискусија. Сабрање се завршило трпезом љубави у сали ЦО Алексинац.