01.04.2012. Peta_nedelja_posta_JasunjaУ пету недељу часног поста, на дан молитвене прославе светих Хрисанта и Дарије, светог преподобног Симеона Дајбабског и Марије Египћанке, Преосвештени Епископ нишки Господин Јован, служио је свету Литургију у манастиру светог Јована крститеља у Јашуњи надомак Лесковца.
Владика је у својој беседи нагласио битност покајања за спасење, угледајући се на велику светитељку Марију Египћанку која је великим покајањем у Египатској пустињи задобила велику силу и благодат Божију, и како је од грешнице светитељка постала. Епископ је потсетивши и на свети лик Симеона Дајбабског нагласио да је и век у коме живимо време у коме савремени човек може да постане светитељ, а да то свакако зависи од нас самих и од нашег односа са Богом.
Након свете Службе, у манастирској порти, Господин Епископ је саслушао сабрани народ јашуњске парохије, који су изнели проблем односа манастира и парохијске заједнице у селу Јашуња.

01.04.2012. Beseda Episkopa u petoj Nedelji Casnog posta u manastiru sv. Jovana Krstitelja u Jasunji kod Leskovca.mp3