08.04.2012.CvetiСпасоносни празник Уласка Господњег у Јерусалим молитвено је прослављен у нишком Саборном храму. Уз саслужење свештенства Саборног храма Свету Архијерејску Литургију служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Народу који је испунио храм Владика се после прочитаног Јеванђеља обратио речима вере и утехе очински их поучивши о значају празника и позвавши све да имајући веру и стремећи васкрсењу не клону у овим тешким временима. Велик број верног народа се причестио животворним Тајнама, а на крају свете службе владика Јован је свој присутној деци поклонио иконицу празника подсетивши све да у својим молитвама помену Свјајтејешег Патријарха који слави своју Крсну славу и којем је у име свог верног народа Епархије нишке владика Јован пожелео дуг и миран живот.

08.04.2012. Beseda Episkopa na Cveti.mp3