IMG 1834У Теодорову суботу, прву суботу свете четрдесетнице, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је свету Литургију у храму Васкрсења Христовог у Богословији Светих Кирила и Методија у Нишу. Епископу је саслуживало братство овога светога храма. Данашње свето сабрање увеличано је умилним појањем ученика овог свештеног училишта. Након читања божанскога Писма, Епископ Теодосије све сабране поздравио је пригодном беседом, истакавши важност свете четрдесетнице за нас хришћане. Велики број ученика приступио је светим тајнама Христовим. По светој Литургији љубављу братства овога светога училишта заједничарење је настављено трпезом љубави.
View post on imgur.com