Cele kula
Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је данас Свету архијерејску Литургију у капели Светих бесребреника Козме и Дамјана у Војној болници у Нишу, након чега је испред спомен-комплекса Ћеле-кула служен парастос пострадалим устаницима у Чегарској бици у Првом српском устанку.

Преосвећеном Владики су саслуживали протојереј-ставрофор Добривоје Митровић, протојереј Миодраг Павловић, протонамесник Дејан Милошевић, протојереј Александар Ђорђев, протођакон Стеван Кричка и ђакон Димитрије Маринковић, уз присуство великог броја свештенства, представника Града Ниша и представника Војске Србије, на челу са управником Војне болнице пуковником др Јовицом Станојковићем. У Светој служби учешће је узео и многобројни верни народ града Ниша.

Након Свете Литургије, Његово Преосвештенство је служио парастос Чегарским јунацима испред спомен комплекса Ћеле-кула.

{oziogallery 1966}