1280561 48980405861 o

Епископ белоградчишки Г. Г. Поликарп, викар Патријарха бугарског служио је у уторак, 29. октобра 2019. године Свету архијерејску Литургију у Храму Свете Недеље у Софији уз саслужење софијских свештеника, као и свештеника из Православних Епархија нишке, тимочке и Митрополије београдско-карловачке.
Овом приликом обављен је свечани чин пресвлачења моштију Светог краља Милутина, које почивају у овом Светом храму, у нове одежде које је даривала Православна Епархија нишка.

Епархија нишка је на благослов и дар добила старе одежде које ће се убудуће чувати у нишкој Саборној цркви, и бити доступне на поклоњење верном народу као благослов Светог краља Милутина.

Управа Саборне цркве у Нишу организовала је поклоничко путовање у Софију, па је поред свештенства нишке Епархије овом светом чину присуствовало и мноштво верног народа из наше богомспасаване Епархије.

На извештају и фотографијама благодаримо протојереју Миодрагу Павловићу, архијерејском намеснику првом нишком и господину Григорију Павловићу.

Извор текста: Радио Глас

Фотографије преузете са сајта Митрополије софијске
{oziogallery 2066}