Припадници Војне болнице у Нишу прославили су своју крсну славу Свете Враче Козму и Дамјана у четвртак, 14. новембра 2019. године. Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерјску Литургију у капели посвећеној Светим бесребреницима и чудотворцима Козми и Дамјану у кругу Војне болнице.

Владики су саслуживали протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, јереј Димитрије Петровић, војни свештеници јереји Ђорђе Димић, Иван Аврамовић, Иван Ганић и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након заамвоне молитве освећени су славски дарови у присуству управника Војне болнице пуковниа др Јовице Станојковића, представника Града Ниша, лекара и других запослених. Овогодишњи домаћин славе је био потпуковник др Миодраг Станковић, начелник сектора заједничких медицинских грана.

Литургију је пратило појање ђака Богословије "Светог Кирила и Методија" у Нишу.

Ово је трећа година заредом како Војна болница обележава своју крсну славу. Преосвећени Владика нишки Арсеније је 2018. године на дан славе осветио капелу Светих бесребреника Козме и Дамјана, тачно 100 година од њене изградње, а поводом 140 година постојања и рада установе и 100 година од завршетка Првог Светског рата.

Извор текста: Радио Глас

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније