Треће фестивалско вече седмог Међународног фестивала духовне музике „Музички едикт“ одржано је у уторак 22. јуна 2021. године у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

На самом почетку наступио је црквени хор „Бранко“ из Лесковца, којим руководи диригент Мирољуб Цветковић.

Потом се публици представио мушки хор „Кинониа“ из Румуније, под руководством оца Јулијана Пруиуа.

Након тога наступио је Православни хор „Партес“ из Пољске, чији је диригент Михаел Лашевич.

Треће фестивалско вече затворио је камерни хор „Сине номине“ из Украјине, под руководством Назарија Тарасенка.

Фестивалу је, поред Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Арсенија, присуствовао и Његова екселенција амбасадор Пољске Рафал Перл.

По завршетку треће концертне вечери, хор „Партес“ је на бини која је постављена у порти Саборног храма отпевао и неколико пољских народних песама.

Уметнички руководилац фестивала „Музички едикт“, госпођа Сара Цинцаревић, за Радио Глас Православне Епархије нишке је и вечерас дала стручну анализу наступа свих извођача, са посебним освртом на наступе хорова из Пољске и Украјине, уз констатацију да "...они који прате Музички едикт виде како едикт представља пред све слушаоце и гледаоце врхунске домете културе у хорском певалаштву."

Међународни фестивал духовне музике „Музички едикт“ 2021. године, организује се под покровитељством Његове Светости Патријарха српског Г. Г. Порфирија, а са блаогсловом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсенија, у периоду од 20. до 23. јуна.

ИЗВОР:Радио Глас