У среду, 31. маја 2023. године, након Свете Архијерејске Литургије у капели нишке Војне болнице и служења помена палим војсковођама и војницима код Ћеле куле, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је Чегар, брдо на коме се војвода Стеван Синђелић са својим Ресавцима храбро борио и положио живот, борећи се против вишеструко јаче турске војске.

Преосвећени Владика је, уз саслужење нишког свештенства, одслужио парастос чегарским див-јунацима, након чега је уследио и садржајан културно-уметнички програм.

Међу присутнима је ове године био и министар Никола Селаковић, на челу Министарства за рад, запошљавање, социјална и борачка питања, који се бираним речима обратио сабранима, говорећи о легендарном подвигу српских устаника који су овде пали давне 1809. године.

Министар Селаковић је потом посетио цркву Светог Василија Острошког у нишком насељу Дуваниште, где је дочекан од стране Преосвећеног Владике и братства храма.