У суботу, 27. јануара 2024. године, на дан празника Светог Саве, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је Медицински факултет Универзитета у Нишу.

Уз саслужење протојереја Дејана Јовановића, старешине нишког храма Светог Цара Константина и Царице Јелене, јереја Далибора Мидића, пароха четвртог при светоконстантиновском храму и ђакона Николе Ераковића, Преосвећени Епископ је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом прославе школске славе.

Након резања колача, пригодним светосавским словом присутнима се обратио Преосвећени Владика, а потом и проф. др Добрила Станковић Ђорђевић, декан ове високошколске институције. Музички део програма уприличен је од стране Хора ученика нишке Богословије Светих Кирила и Методија, под вођством протођакона Ђорђа Филиповића.