20181219 163328 178 223 134 48 519
Свети Николај Мирликијски чудотворац крсна је слава архипастира Епархије нишке, Његовог Преосвештенства Г. Г. Арсенија. Тим поводом је у Саборном храму у Нишу служена Света архијерејска Литургија којом је начаствовао Владика Арсеније, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа врањског Г. Г. Пахомија.

Епископима су саслуживали протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Призренске Богословије у Нишу, игуман Манастира Светог Романа архимандрит Дамаскин (Грабеж), игуман Манастира светог Јована Богослова протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман Манастира Суково отац Серафим (Мишић), протојереји-ставрофори Зоран Стојановић, Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма Силаска Светог Духа на Апостоле у Нишу, Ненад Микић, протојереји Слободан Петровић, Миодраг Павловић, Борислав Стаменковић, Владица Савић, Зоран Филиповић, Иван Цветковић, Александар Ђорђев, јереј Ђорђе Миленковић, војни свештеник јереј Ђорђе Димић, протођакон Дамјан С. Божић, главни и одговорни уредник листа „Православље“, јерођакон Нектарије (Ђурић), протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

Уз бројни верни народ на Светој Литургији били су присутни и високи званичници – Његова Екселенција Лучијано Суријани, апостолски нунције у Србији, помоћник директора Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама др Марко Николић, градоначелник Ниша г. Дарко Булатовић, заменик градоначелника др. Милош Банђур, начелник Војне болнице у Нишу пуковник др Јовица Станојковић, пуковник Драгиша Станковић, представник Команде Копнене војске, припадници јавног и културног живота града Ниша. Литургију је украсило и појање Црквеног хора „Бранко“, под управом госпође Саре Цинцаревић.

Након заамвоне молитве обављен је чин освећења кољива и славског колача, а пригодном беседом Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Г. Пахомије је честитао крсну славу Владики Арсенију пожелевши да му Свети Николај буде путовођа у животу.

Епископ нишки Г. Г. Арсеније се захвалио и узвратио беседом. Уследила је свечана трпеза љубави у Светосавском дому у порти Саборног храма, где је у име званица Владики нишком славу честитао Његово Преосвештенство Епископ шумадијски Г. Г. Јован.

На крају се свим званицама топлим речима захвалио Владика Арсеније.