NMAX4087
       У четвртак 20. фебруара 2020. године, на дан када прослављамо Светог Партенија Лампсакијског, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице који се налази у саставу Јединице специјалне 63. Падобранске бригаде. Његово Преосвештенство служило је на нишком војном аеродрому на позив 98. ваздухоловне бригаде и ПВО Републике Србије.
       На Светој Архијерејској Литургији саслуживали су свештеник потпоручник Владимир Благојевић војни свештеник 98. ваздухопловне бригаде, свештеник поручник Горан Сандић из Специјалне бригаде војске Србије, јереј Иван Аврамовић војни свештеник 63. падобранске бригаде, протојереј Зоран Филиповић старешина храма Светог Николаја у Нишу и ђакон Ђорђе Филиповић.
       Светој Литургији присуствовали су командант 98. ваздухопловне бригаде ваздухопловства Републике Србије пуковник Дејан Васиљевић, командант војног аеродрома у Нишу и командант специјалне једице 63. падобранске бригаде.
       Након завршетка Свете Литургије, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније освештао је нови хангар и нове летилице Војске Републике Србије, као и летилице које су већ биле у служби Војске Србије на нишком војном аеродрому. По завршетку свечаног чина, љубављу припадника специјалних ваздухопловних јединица Војске Србије, приређена је трпеза љубави.