naslo91       Света царска српска лавра Хиландар прославила је у среду, 26. фебруара 2020. године своју ктиторску славу, Светог Симеона Мироточивог, кога хиландарско братство прославља као један од четири панагира, поред празника Ваведења Пресвете Богородице, Светог Саве и иконе Богородице Тројеручице.
       Гост хиландарског братства је био Његово Преосвештенство Eпископ нишки Г. Г. Арсеније, који је началствовао празничним бденијем уочи празника и Светом архијерејском Литургијом на дан празнника. У Хиландар су за празнично славље пристигли монаси из манастира Ватопеда и Григоријата, хиландарских келија са Свете Горе, монаштво и свештенство из Србије и српских земаља као и поклоници са разних страна.
       Високопреподобни архимандрит Методије, игуман манастира Хиландар упутио је за трпезом речи благодарности Владики Арсенију, који је затим произнео надахнуту беседу.

Игуман Хиландарски Методије