На Бадње вече, 6. јануара 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније посетио је нишки храм Светога Цара Константина и Царице Јелене, као и храм Светога Великомученика Пантелејмона.

Најпре је у храму Светих Царева Преосвећени Епископ служио чин Великог повечерја, уз саслужење храмовног братства, а у присуству великог броја верних. По окончању службе, испред храма освећено је припремљено бадње дрво и божићна чесница, након чега је у порти отпочето паљење бадњака, праћено ватрометом.

Преосвећени Владика је потом обишао и храм Светог Великомученика Пантелејмона, где је, такође, након одслуженог последовања Великог повечерја приступљено освећењу бадњег дрвета. Пространа порта ове светиње била је препуна верног народа, који се у великом броју сабрао да дели празничну радост. Након дељења чеснице, срећних троје налазача награђено је златницима, које су уручили Његово Преосвештенство, председница Градске општине Пантелеј Наташа Станковић и пуковник Драган Антић, командант Треће бригаде Копнене војске.