brajinskaОдлуком Архијерејског Сабора наше Цркве да се икона"Богородица Пећска"има славити у први петак по Спасовдану у васколиком Православљу, Епископ Нишки Јован је благословио да манастир Богородица Брајинска надомак Медвеђе буде посвећен спомену чесне иконе и да њен помен прославља као своју храмовну славу. Први пут ове године од обнове старог манастира,настојатељица брајинске обитељи мати Порфирија са свештенством и верним народом прославља манастирску славу. Свету Литургију су служили намесник јабланички отац Далибор и месни парох отац Драган који су уједно са игуманијом и парохом медвеђским и верним народом пререзали славски колач,након чега је уследила скромна трпеза љубави. Како је манастир Благословом нашег Епископа тек заживео, овом приликом молимо верне да када их пут нанесе у правцу Косова обиђу ову древну светињу.