Уочи празника Светих апостола Петра и Павла Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је свечано празнично бденије у манастиру Светог великомученика Димитрија у селу Дивљане код Беле Паланке. Петровдан је дан традиционалног окупљања верног народа у овој светињи која има ранохришћанске корене. Епископу је саслуживао настојатељ манастира, о. Серафим, као и свештенство из Беле Паланке.

PetrovdanDivljanaНа сам дан празника Владика Јован је уз саслужење настојатеља дивљанског манастира и нишких свештеника служио Свету Архијерејску Литургију. У току Свете Литургије Епископ је најпре рукопроизвео у чин чтеца и ипођакона, а потом и рукоположио у чин ђакона Лазара Радуловића, студента Богословског факултета из Ниша. По прочитаном Јеванђељу Владика је поучио верни народ, а на крају свете службе је пререзао славски колач. Потом је у сали манастира уследила трпеза љубави.