У понедељак, 8. Новембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, који данас прославља светитеља коме је посвећен.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Дамаскин (Младеновић), игуман наупарске обитељи, протосинђел Серафим (Живковић), игуман дивљанске светиње, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке и протођакон Ђорђе Филиповић. Појали су чланови хора „Свети Прокопије“ из Прокупља, који сваке године традиционално доприносе прослави Светог Великомученика Димитрија. Манастирска црква била је испуњена верним народом, придошлим са свих страна.

На крају Свете Литургије, обављен је литијски ход око храма, по коме су освећени славски дарови и пререзан славски колач, припремљен у спомен светитеља. Преосвећени Владика се окупљеном верном народу обратио пригодном беседом.