У уторак, 25. октобра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете Тројице у Габровцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Св. Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина нишког Саборног храма, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јеромонах Јефрем (Шекарић), настојатељ манастира Светих Архангела у Конџељу, јеромонах Симеон (Гавриловић), настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији, протођакон Далибор Мидић, ђакон Никола Милић и ђакон Никола Ераковић.

На самом почетку, Преосвећени Владика је у чин ипођакона рукопроизвео Душана Александрића, теолога из Пирота. Након Канона Евхаристије, руком Његовог Преосвештенства, ипођакон Душан рукоположен је у свештени чин ђакона.

На крају Свете Литургије, Преосвећени Епископ је уручио грамате истакнутим добротворима ове светиње, за показану љубав према Мајци Цркви кроз несебичну и великодушну помоћ пружену током обнове манастирског конака. Новообновљени конак је, по завршетку евхаристијског сабрања, освећен од стране Његовог Преосвештенства.