У суботу 04. маја 2019. године, у манастиру Светог Стефана у Липовцу, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније присуствовао је свечаном бденију, које су служили архимандрит Дамаскин (Младеновић), игуман манастира Наупаре и протосинђел Тихон (Пејчић), игуман манастира Мрзеница.

Одмах по испеваном Великом Славословљу и тропару, Епископ Арсеније је у чин мале схиме постригао искушеника Уроша Бабића из Сталаћа, давши му име Евстатије.

У раним јутарњим часовима уследила је Света архијерејска Литургија. Епископу су салсуживали: архимандрит Дионисије (Пантелић), јеромонах Атанасије (Марковић), протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

Пред сам почетак Литургије, Владика Арсеније је рукопроизвео монаха Евстатија (Бабића) у чин чтеца и ипођакона, а у току Свете Литургије га рукоположио у чин ђакона.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

{oziogallery 1945}