У Недељу другу Часнога поста, 12. марта 2023. године, познату и као Недеља Пачиста, а које се молитвено сећамо Светога Григорија Паламе, Архиепископа солунског, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Светог Василија Великог у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су схи-архимандрит Дионисије (Пантелић), духовник манастира Липовац, протојереј-ставрофор Алекса Симеуновић, свештеник у пензији и клирик Епархије тимочке, јеромонах Евстатије (Бабић), протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протођакон Далибор Мидић и јерођакон Пантелејмон (Мијаиловић).

За певницом је појао хор ученика нишке Богословије Светих Кирила и Методија, а Светој Евхаристији присуствовало је велико мноштво верног народа.