У среду 27. Јула 2016 године, на празник светих Кирика и Јулите, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је божанствену Литургију у манастиру посвећеном овим дивним светилима Цркве Христове у Смиловцима.
Епископу је саслуживало многобројно свештенство као и верни народ који се данас окупио нс светој Литургији.
SmilovciДанашњој светој служби присуствовао је директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама г. Милета Радојевић са својим сарадницима.
Након свете Литургије Епископ Теодосије са свештенством пререзао је славски колач а потом се пригодном беседом обратио свим сабраним.

Његово Преосвештенство Епископ рашко - призренски Г.Г. Теодосије - администратор Епархије нишке

Епископ је у својој беседи истакао значај светих страдалника за веру Христову и позвао све сабране да се угледају на светитеље Божије.
Љубављу сестринства ове свете обитељи заједничарење је настављено трпезом љубави.