У недељу, 28. новембра 2021. године, у манастиру Светог Николе у Куршумлији, задужбини Светог Симеона Мироточивог, служена је Света Архијерејска Литургија.

Литургијом је, као изасланик Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, началствовао Његово Преосвештенство Епископ топлички г. Јеротеј, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија. Посебну ноту заједничком служењу ове двојице Архијереја даје и чињеница да је Преосвећени Владика нишки, док је био викар блаженопочившег Патријарха српског Иринеја, носио управо титулу Епископа топличког.

Уз Епископе, у овој евхаристијској прослави су учествовали и протојереј-ставрофор Владимир Вукашиновић, протојереј-ставрофор Предраг Пузовић, протосинђел Данило (Гаврановић), протојереј Зоран Деврња, јереј Владе Капларевић, протођакон Стеван Кричка и протођакон Ђорђе Филиповић.

По окончању Свете Литургије, уприличен је пригодан ручак у сали парохијског дома храма Свете Тројице у Куршумлији. Научни скуп је окончан посетом остацима манастира Пресвете Богородице.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП ТОПЛИЧКИ Г. ЈЕРОТЕЈ