У уторак, 16. новембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Великомученика Георгија у Темској, који овог дана прославља свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Тихон (Пејчић), игуман манастира Мрзеница, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протођакон Ђорђе Филиповић, ђакон Никола Ераковић и ђакон Немања Шево. Овој свечаној евхаристијској прослави допринело је и великолепно византијско појање братства суковске обитељи, које је предводио настојатељ манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, архимандрит Серафим (Мишић).

На крају Свете Литургије, Преосвећени владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина славе. Прослава овог светог дана настављена је потом на пригодној и гостољубиво припремљеној трпези љубави.