Његово Преосвештенство, Епископ нишки Господин Арсеније, служио је Друго бденије у манастиру Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани.

Након бденија, у образ мале схиме замонашени су расофорни јеромонах Јоаким (Недељковић) и искушеник Ђура (Милашевић) који је притом добио име Андреј, по Светом Андреју Критском.

У суботу пете седмице часног поста, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Арсеније, Свету Архијерејску Литургију служио је у Манастиру Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани. На Светој Литургији саслуживали су му : високопреподобни архимандрит Рафаило (Гулушин), високопречасни протојереј-ставрофор Живорад Маринковић, високопреподобни протосинђел Мардарије (Ковачевић), преподобни јеромонах Јоаким (Недељковић) и ђакон Ђорђе Филиповић.

Током своје посете Старој Планини, Епископ нишки Господин Арсеније обишао је и храм Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у Дојкинцима и пећинску цркву Светих Апостола Петра и Павла у Рсовцима.
{oziogallery 1908}