Седиште парохије:

protojerejSavaMomcilovicПарох: - протојереј Сава Момчиловић

моб.: - 063/406910

Биографија:
Протојереј Сава Момчиловић, рођен 21. марта 1966. Године у селу Губеревцу, општина Лесковац. У месту рођења завршава основну школу и уписује
призренску богословију коју завршава 1989. године. Рукоположен за ђакона 22. новембра 1992. године у храму рођења Пресвете Богородице у Лесковцу. У чин презвитера 29. новембра 1992. године у храму Светих Архангела у Нишу. Ожењен је г-ђом Данијелом Јовановић наставницом физике и хемије из Призрена. Милошћу Божијом изродили су троје деце: Јована, Јелену и Марију. У потпуности обновио храм Св. Архангела Гаврила у Предејану и парохијски дом, као и целокупан приступ храму и парохијском дому.
На дан Св. Архиђакона и првомученика Стефана 9. јануара 2013. на Светој Литургији у Власотину у храму Силаска Св. Духа на Апостоле, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јована одликовао га је чином протојереја.

Парохија

Парохију сачињавају села:

Предејане, Палојце, Личин До, Крпејце, Бричевље, Сушевље, Гариње, Копитарце и Љутеж

Храмови при овој парохији:

ArhGavrilaPredejane2Храм светог Архистратига Гаврила у Предејану

Храм је подигнут 1871. године.

Опширније>>

Овој парохији је придружена Рупска парохија

Парохију сачињавају села: Рупље, Црвени брег, Мрковица, Млачиште, Бајинце, Пажар, Рајчетина, Павличине, Банковци, део Новог села(општина Црна трава)

Храмови при рупској парохији:

predejane ruplje Храм са звоником у РупљуХрам Св. Архистратига Гаврила у Рупљу из 1874. г.

Опширније>>