У среду 31. марта 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља Светог Кирила Јерусалимског, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је великопосну Свету Литургију Пређеосвећених дарова у храму Свете Тројице у Власотинцу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су архимандрит Серафим Живковић, игуман дивљанске обитељи, јереј Иван Марковић, архијерејски намесник јабланички, јереј Бобан Вуковић, парох медвеђски, јереј Страхиња Митић, парох предејански и ђакон Ђорђе Филиповић.

По завршетку Свете Литургије обављена је Света тајна исповести свештенства архијерејских намеснишатва власотиначког и јабланичког, а у просторијама Ц.О. власотиначке одржан је братски састанак.

Јереј Милош Живић, парох трећи власотиначки, одржао је предавање на тему „Света Четрдесетница и савремени човек-теорија и пракса.“