sasa stanimirovicПарох ораовички: јереј Саша Станимировић
Тел.: 0607621939

Јереј Саша Станимировић рођен је 21. априла 1984. године у Лесковцу од оца Миодрага и мајке Слађане. Основну школу завршио је у Лесковцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној Богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 10. марта 2013. године ступа у брак са Маријом Лазаревић. Рукоположен је у ђаконски чин 21. априла 2013. године у храму светог Николаја у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 24. јуна 2013. године у храму Свете Тројице у Лесковцу и постављен за пароха у селу Ораовица.