BrestovacХрам Успења Пресвете Богородице у Брестовцу

Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја почела је изградња храма посвећен Успењу Пресвете Богородице у Брестовцу 2004. године, а ктитори истог били су господин Јовица и госпођа Славица Стојановић из Ниша. У четвртак, 15. јула 2004 године камен темељац освештао је епископ нишки Иринеј уз саслужење неколико свештеника лесковачког и нишког намесништва а присуствовало је и неколико органа државних власти међу којима и председник С.О. Лесковац господин Гојко Вичковић. 12. маја 2005. године на дан светог Василија Острошког епископ је освештао крст и звона за нови храм у Брестовцу, а дана 25. маја 2005. године извршио освећење новоподигнутог храма уз присуство великог броја свештеника и верника. Поред светог храма подигнут је и црквени конак и комплетно све ограђено са гвозденом оградом. Први свештеник који је богослужио у овом светом храму је протојереј Тихомир Н. Радивојевић, а после њега и јереј Душко Капларевић. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована од 10. маја 2013. године брестовачка Црква постаје парохијска јер се ту формира нова парохија и за свештеника брестовачког бива постављен јереј Горан Корда, који овде остаје до 1. јула 2014. године, када га по благослову епископа замењује јереј Србољуб Капларевић.

dukatХрам Светог архангела Гаврила у Дукату

Поред брестовачког храма у истој парохији у селу Дукат налази се и храм посвећен Сабору светог Архангела Гаврила из римског доба, а обновљен је у периоду од 2009. до 2010. године.

toponicaХрам Свете великомученице Недеље у Заплањској Топоници

Храм је још увек у фази изградње.