milan zivanovic
Парох први жиковачки
: јереј Милан Живановић
Тел.: 0642858491

Јереј Милан Живановић рођен је  24. маја, 1986.године у Прокупљу,  од оца Јована и мајке Милице. Основну школу завршава у Блацу, након  чега 2001.године уписује Богословију Светих Кирила и Методија у Нишу, коју завршава 2005.године. Потом по благослову Епископа нишког Г.Г Иринеја уписује Православни Богословски факултет Светог Василија Острошког у Фочи, који завршава 2010.године. Даље школовање наставља по благослову Епископа нишког Г.Г Јована 2012.године на мастер студијама на Православно Богословском факултету Светог Саве у Београду које завршава 2015.године.Од 2009. до 2015. године ради као вероучитељ у Блацу.  У брак ступа 04. октобра, 2015. године  са Маријаном Бошковић из Ивањице, са којом има једно дете. Рукоположен је у чин ђакона 20. новембра 2016.године у Храму Христовог Васкрсења у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа рашко-призренског Г.Г Теодосија, администратора епархије нишке. Ђаконску службу је обављао при Храму Светог Николаја у Алексинцу, као и посао вероучитља од 01.децембра 2016. године до 10. Марта 2018.године. У презвитерски чин рукоположен је 11.марта 2018.године, руком Његовог преосвештенства Епископа  нишког Г.Г Арсенија, у Храму Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу.Постављен је за пароха прве житковачке парохије од 01.априла 2018. године.

aleksandar lukic
Парох други житковачки
: протонамесник Александар Лукић

Тел.: 0641591852

Протонамесник Александар Лукић рођен је 2. фебруара 1982. године у Крушевцу, од оца Богољуба и мајке Мирјане. Основну школу завршио је у Крушевцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 15. маја 2005. године ступа у брак са Иваном Ћирковић са којом има двоје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 30. октобра 2005. године у храму Свете Тројице у Дољану, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 22. септембра 2006. године у храму светих цара Константина и царице Јелене у селу Лозанац и постављен на јелашничку парохију. 2014. године, благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована бива премештен на другу житковачку парохију. 12. јула 2014. године, одликован је чином протонамесника.