jugoslav curcicПарох трњански: јереј Југослав Ћурчић
Тел.: 0668882588

Јереј Југослав Ћурчић рођен је 5. августа 1981. године у Алексинцу од оца Милана и мајке Јасмине. Основну школу завршио је у Алексиначким Рудницима, након чега уписује Богословију светог Арсенија у Сремским Карловцима. Завршио је Богословски институт у Београду. 31. маја 2009. године ступа у брак са Иваном Дељанин са којом има двоје деце. Рукоположен је у чин ђакона 4. септембра 2009. године у храму светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 8. новембра 2010. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани и постављен на парохију у Витковцу. Благословом Његовог Преосвештенства епикопа нишког Јована, премештен је августа 2013. године на трњанску парохију.